| Shredding Machine Type | Double Shaft |
| Model Number/Name | PS H |
| Usage/Application | Pharma Industry |
| Capacity | 10-500 kg/hr |
| Shredding Capacity | 1-500 kg/hr |
| Shredding Material | Pharma Waste |
| Voltage | 380 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Amey Engineers |
| Material | Mild Steel |
| Power | 3.5 kW |


Price:
Price 200000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Color : White Grey
Size : Standard
Application : Industrial
Automatic Grade : Automatic
Price 200000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Color : Silver
Size : Standard
Application : Industrial
Automatic Grade : Automatic
Price 525000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Color : Blue Grey
Size : Standard
Application : Industrial
Automatic Grade : Automatic
Price 150000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Color : Silver
Size : Standard
Application : Industrial
Automatic Grade : Automatic