| Usage/Application | Pharma Bottle Shredder |
| Type Of Crushing Machines | Impact Crusher |
| Capacity | 30 - 200 kg/hr |
| Brand | Amey Engineers |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Automatic |
| Motor Type | AC Motor |
| Voltage | 380 V |
| Power | 2.5 kW |
| Frequency | 50 Hz |




Price:
Price 250000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Color : Silver
Application : Industrial
Warranty : 1 Year
Material : Stainless Steel
Price 154000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Color : Silver
Application : Industrial
Warranty : 1 Year
Material : Stainless Steel
Price 90000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Color : Grey
Application : Industrial
Warranty : 1 Year
Material : Mild Steel
Price 100000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Color : Grey
Application : Industrial
Warranty : 1 Year
Material : Mild Steel