| Shredding Material | Paper, Plastic, Waste |
| Shredding Capacity | 1-500 kg/hr |
| Shredding Machine Type | Single Shaft |
| Motor Power | 3 KW |
| Brand | Amey Engineers |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 380 V |




Price:
Price 200000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Frequency : 50 Hertz (HZ)
Automatic Grade : Automatic
Size : Standard
Color : White Blue
Price 1000000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Frequency : 50 Hertz (HZ)
Automatic Grade : Automatic
Size : Standard
Color : Silver
Price 154000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Frequency : 50 Hertz (HZ)
Automatic Grade : Automatic
Size : Standard
Color : Silver
Price 150000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Frequency : 50 Hertz (HZ)
Automatic Grade : SemiAutomatic
Size : Standard
Color : White