| Shredding Capacity | 1-500 kg/hr |
| Shredding Machine Type | Mini |
| Automation Grade | Automatic |
| Output Paper Size | 2-4 mm |
| Brand | Amey Engineers |
| Noise Level | 60 dB |
| Voltage | 380 V |
| Country of Origin | Made in India |




Price:
Price 290000.00 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Application : Industrial
Color : White Blue
Frequency : 50 Hertz (HZ)
Size : Standard
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Application : Industrial
Color : White
Frequency : 50 Hertz (HZ)
Size : Standard
Price 600000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Application : Industrial
Color : Grey Yellow
Frequency : 50 Hertz (HZ)
Size : Standard
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Application : Industrial
Color : White Blue
Frequency : 50 Hertz (HZ)
Size : Standard