| Brand | Amey Engineers |
| Shredding Material | Paper, Plastic, Waste |
| Shredding Capacity | 1-500 kg/hr |
| Model Name/Number | PS 300 H Tablet Separator |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | 3 Phase |
| Weight Kgs | 400 kg |
| Machine Size | 1100 x 850 x 650 mm (H x W x L) |
| Feed Weidth | 310 mm |
| Drive Moter | 10 hp |
| Shred Width | 12 mm |
| Collection Box Size | 80 Liters Approx |




Price:
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Automatic Grade : Automatic
Color : White
Frequency : 50 Hertz (HZ)
Size : Standard
Price 300000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Automatic Grade : Automatic
Color : White Blue
Frequency : 50 Hertz (HZ)
Size : Standard
Price 500000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Automatic Grade : Automatic
Color : Silver
Frequency : 50 Hertz (HZ)
Size : Standard
Price 550000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Automatic Grade : Automatic
Color : White
Frequency : 50 Hertz (HZ)
Size : Standard