| Usage/Application | Industrial |
| Type Of Crushing Machines | Impact Crusher |
| Model Name/Number | NS-300 |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 50 kg/hr |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Shaft speed | 1000 rpm |
| Noise level | 70 dB |



Price:
Price 271000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Product Type : Plastic Crushing Machine
General Use : Industry
Material : Stainless Steel
Color : Other, Silver
Price 200000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Product Type : Plastic Scrap Grinder Machine
General Use : Industry
Material : Stainless Steel
Color : White
Price 500000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Product Type : Plastic Lump Crusher Machine
General Use : Industry
Material : Stainless Steel
Color : Blue
Price 140000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Product Type : Scrap Grinder Machine
General Use : Industrial
Material : Stainless Steel
Color : Blue