| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Model Name/Number | PKS 3 HP |
| Shredding Machine Type | Strip-Cut |
| Automation Grade | Automatic |
| Output Paper Size | 4-6 mm |
| Power Type | Electric |
| Power | 3 HP Single Phase |
| Voltage | 240V |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Amey Engineers |
| Capacity | 150-300 kg/hr |
| Shredder Material | Paper |
| Strips Thickness | 4mm,7 mm,10 mm |



Price:
Price 175000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Use : Industrial
Type : Industrial Paper Shredder Machine
Start : Electric Start
Voltage : 230 Volt (v)
Price 150000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Use : Industrial
Type : Paper Fine Crusher
Start : Electric Start
Voltage : 380 Volt (v)
Price 275000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Use : Industrial
Type : Carton Shredder Machine
Start : Electric Start
Voltage : 380 Volt (v)
Price 175000 INR / Piece
Minimum Order Quantity : 1 Piece
Use : Industrial
Type : Corrugated Box Shredder Machine
Start : Electric Start
Voltage : 380 Volt (v)